close
تبلیغات در اینترنت
3 تحریم و 18 تهدید نظامی علیه ایران پس از توافقنامه ژنو
loading...

ادب العباس

مهرداد بذر پاش عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: اکنون بسیاری از انتقادها به توافقنامه ژنو رنگ واقعیت به خود گرفته است، پس از توافقنامه ژنو، 3 بار…

3 تحریم و 18 تهدید نظامی علیه ایران پس از توافقنامه ژنو

گروه ادب العباس بازدید : 1332 چهارشنبه 03 ارديبهشت 1393 نظرات ()

مهرداد بذر پاش عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: اکنون بسیاری از انتقادها به توافقنامه ژنو رنگ واقعیت به خود گرفته است، پس از توافقنامه ژنو، 3 بار رسما تحریم شدیم، 18 بار تهدید نظامی شدیم.

مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس در نطق میان دستور خود در صحن علنی امروز ضمن تبریک هفته کارگر گفت: این قشر که بسیاری از پیشرفت‌های کشور مدیون مجاهدت و تلاش‌های این عزیزان است در مقابل کارفرمایان، عایدی اندکی دارند و همواره پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند که جا دارد دست آنها را ببوسیم و خدمات آنها را در مجلس و دولت ارج نهیم و توان خود را پیش از پیش برای رفاه این عزیزان بکار گیریم.
 
وی ادامه داد: مجلس در رأس امور است و نمایندگان ملت حاضر در مجلس نیز برخاسته از خرد جمعی کل جامعه هستند که باید همواره مورد احترام باشند، چراکه احترام به آنها، احترام به تمام ملت است و نمایندگان ملت نیز برای خود شأنی جز خدمتگذاری قائل نیستند و نباید باشند و طبق قانون در مقابل سوگند قانون اساسی خود نسبت به حقوق ملت و کشور مسئول هستند.
 
عضو کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: دولت باید این را قبول داشته باشد و پیام انتخاب مردم در انتخابات مجلس را درک کرده و آن را بپذیرد و نظارت مجلس را به خود کارشکنی تعریف نکند، چرا که نظارت عین کمک و همراهی است، دولت نمایندگان را در پاسخ به مطالبات مردم یاری رساند و خدای‌ نکرده برخی از مدیران برای از میدان به در کردن و یا ضربه زدن به حیثیت نمایندگان در حوزه انتخابیه کاری نکنند، البته برای نمایندگان بودن یا نبودن در مجلس اصل نیست و هر دو انتخاب بین خوبی‌هاست.
 
بذرپاش ادامه داد: دولت در وسط میدان است و باید کمک شود، پاسخ دادن به مطالبات مردم توسط دستگاه‌ها اجرایی کار دشواری است و همه ما نمایندگان باید به دولت کمک کنیم دولت‌ها چه مطابق نظر ما باشند و چه نباشند پس از رأی مردم و تنفیذ حکم توسط رهبری معظم مشروع‌ و قانونی هستند و همه باید در چارچوب قانون و شرع کمک بدون استثناء کنند.
 
وی ادامه داد:تصویب قوانین متعدد نمی‌تواند دولت را یاری رساند پس نظارت بر دولت توسط ابزارهای مختلف تذکر، سؤال و استیضاح نیز به نوعی کمک به دولت از منظر نظارت است که طبق قانون اساسی یکی از دو وظیفه اصلی قوه مقننه است.
 
نماینده تهران اظهار داشت: مگر دولت محترم در ابتدای کار یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های خود را احیای سازمان مدیریت نمی‌دانست، مگر دلیل بسیاری از مشکلات کشور را تغییر سازمان مدیریت به معاونت برنامه‌ریزی نمی‌دانست، چه شده که بعد از گذشت 8 ماه از شروع به کار دولت نه ‌تنها سازمان احیا نشد بلکه وقتی مجلس اقدام به احیای سازمان مدیریت نمود، دولت به عنوان مخالف در مجلس حاضر شد.
 
وی ادامه داد: با وجود احترامی که برای معاونت محترم برنامه‌ریزی رئیس‌ جمهور قائلم، وی به صورت غیرقانونی عهده‌دار معاونت دیگری به نام نیروی انسانی است که مسئولیت بسیاری از امور مهم کشور مانند دولت الکترونیک و معماری نوین نیروی انسانی و کارهای دیگری را بر عهده دارد.
 
بذرپاش هم چنین در ادامه بیان کرد: چرا مردم به دولت به میزان مدنظر دولت اعتماد نکردند و انصراف‌ها در مبحث یارانه با وجود تبلیغات فراوان بسیار ناچیز شد، دلیل را باید در کجا جست‌وجو کرد، آیا رفتار دولت در این چند ماه و هزینه‌های گزاف تشریفاتی مانند برگزاری برخی مراسمات خاص و ساخت استخر و سونای خاص، پیامک‌های گسترده بی‌حاصل و انتصاب افراد مسئله‌دار در فتنه 88، انتصاب افراد با سرمایه‌های صدها میلیاردی و بعضا هزار میلیاردی دلیل این بی‌اعتمادی نیست؟
 
بذرپاش با بیان این مطلب که دولت و مجلس باید به خودشان برگردند  تاکید کرد: اعتماد مردم چیزی نیست که با آن شوخی کنیم این پیمان ملت حماسه آفرین است که در مقاطع مختلف حماسه آفریده، پس مشکل را در خودمان جست‌وجو کنیم، مگر نقد به مرحله اول که در دولت گذشته انجام شد، عدم تخصیص درآمد حاصل از یارانه به تولید نبود،  در حال حاضر هم وزیر محترم صنایع و هم رئیس‌‌جمهور محترم صریحا فرمودند که از منابع ناشی از هدفمندی به تولید  اختصاص نخواهیم داد، این یک خلف وعده است، باید اعتماد را دریابیم.
 
عضو کمیسیون صنایع مجلس افزود: اخیرا بانک‌ها در یک رقابت باور نکردنی اقدام به افزایش نرخ سود سپرده‌های خود تا 27 % کرده‌اند این چه تدبیر اقتصادی است، این یعنی تعطیل کردن تولید، این یعنی بانک‌ها را به سوداگری و کارهای واسطه‌گری سوق دادن که جز ضرر به اقتصاد ملی حاصل دیگری ندارد، برداشت خلاف قانون به عنوان قرض از صندوق توسعه ملی با چه توجیهی اتفاق افتاده، صندوقی که ثروت ملی یک کشور است.
 
نماینده تهران با اشاره به سیاست خارجی کشور بیان کرد: بحث سیاست خارجی به ویژه توافقنامه ژنو که بارها راجع به آن سخن گفته شد، بحثی جدی برای آیندگان کشور است، چراکه تصمیماتی که اکنون در مورد انرژی هسته‌ای این حق مسلم نسل کنونی و آینده کشور در حال گرفته شدن است کم‌اهمیت‌تر از موضوع هدفمندی نیست، چراکه بحث بر سر قدرت یک ملت و نیز تضمین آینده یک کشور است که باید آن را جدی گرفت.

وی ادامه داد: در ابتدای توافق بسیاری از انتقادها مربوط به مفروضات مذاکره‌کنندگان نسبت به آمریکا و نیز محتوای قرارداد بود و حالا کم‌کم بسیاری از انتقادها در آن زمان دارد رنگ واقعیت به خود می‌گیرد، پس از توافقنامه ژنو، 3 بار رسما تحریم شدیم، 18 بار تهدید نظامی شدیم، پارلمان اروپا انتخابات 24 خرداد را زیر سؤال برد و آن را غیرمشروع خواند و دعوت به ترویج همجنس‌بازی کرد، به هیچ شرکت غربی اجازه ورود به ایران داده نشد، تعهدات هواپیمایی هیچ‌ یک انجام نشد، دلاری به بانک مرکزی ما که اجازه هزینه و جابه‌جایی داشته باشد، نرسید، برای اولین‌ بار در تاریخ تاسیس سازمان ملل به نمایندگی معرفی شده از طرف دولت ایران ویزا داده نشد و به خاطر ایران قانون مقر را تغییر دادند و حالا می‌توانند به خیلی از کشورها هم ویزا ندهند.

وی اضافه کرد: همچنین دارایی بنیاد علوی را مصادره کرد که اموال آن بیش از کل مبلغ توافقنامه ژنو است و اتفاقات دیگری که در اینجا مجال آن نیست، مهم این است که طرف مقابل را بشناسیم، کشور زورگو و متجاوز آمریکا علنا قانون مقرر خود را اجرا نمی‌کند، حال چه تضمینی است که حق غنی‌سازی که نه در متن آمده و نه طرف به آن اذعان دارد را به رسمیت بشناسد؟
 
نماینده تهران تاکید کرد: نباید مجلس به عنوان رأس امور از یکی از مهمترین امور کشور بی‌اطلاع باشد و با بهانه‌های واهی آن را غریبه پنداشته و ماجرا را از آن پنهان کرد.
 
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: اخیرا کتابی با عنوان توافقنامه از نگاه نخبگان به اداره ارشاد استان قم به منظور اخذ مجوز ارسال شده است، اما ممیزی این کتاب که حاوی نظرات موافقان و منتقدان توافقنامه است مثال‌زدنی است و باید دید که ارشاد چگونه آن را تصحیح می‌کند.
 
نماینده تهران در پایان خاطر نشان کرد: کشور در شرایط حساسی است، همه قبول داریم مجاهدت‌های افراد گوناگون ما را تا به این مرحله رسانده است پس حق هر کار و هر حرفی را نداریم، این کشور متعلق به امام عصر (عج) است و رهبری فرزانه و مقتدر و الهی دارد.

 

منبع : yjc.ir

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط امین در تاریخ 1393/2/4 و 20:43 دقیقه ارسال شده است

دم شما گرم این سایت فقط مطلب سیاسی کم داشت.از این اخبار بیشتر استفاده شود.
پاسخ : سلامت باشید. ان شاالله در آینده ای نزدیک از این دست مطالب بیشتر قرار میدیم.
یا علی

این نظر توسط مدیر هیئت جوانا آل یس شیراز در تاریخ 1393/2/4 و 16:16 دقیقه ارسال شده است

سلام علی آل یس
وبلاگ زیبایی دارید
ممنون میشم به ما هم سر بزنید و نظرتون رو بگید
اگه دوست داشتید با هم تبادل لینک کنیم لوگوی ما که در سمت چپ وبلاگمون قرار داره رو بزارید تو وبلاگتون و به ما خبر بدید تا شما رو لینک کنیم
واسه قرار دادن لوگو کافیه کد زیر لوگو رو تو قسمت اسکریپت های وبلاگتون قرار بدید

گویند کریم است و گنه میبخشد/گیرم ببخشد زخجالت چه کنم

یا زهرا (س)
پاسخ : تشکر از بازدیدتون.
یا علی


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
چند لحظه وقتت رو می گیرم

نشر مطالب سایت ادب العباس
بدون ذکر منبع کامـــلا مجاز و موجب خوشحالی ماست .


تبلیغات صلواتی
جنبش سایبری 313
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 472
 • کل نظرات : 239
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 92
 • آی پی امروز : 80
 • آی پی دیروز : 171
 • بازدید امروز : 872
 • باردید دیروز : 1,762
 • گوگل امروز : 25
 • گوگل دیروز : 54
 • بازدید هفته : 9,582
 • بازدید ماه : 46,468
 • بازدید سال : 666,408
 • بازدید کلی : 2,111,102
 • کلیپ های تصویری برگزیده